Perfumy Davidoff

Zino Davidoff urodził się w Kijowie w 1906 roku. Pięć lat później jego rodzina przeniosła się do Genewy. Ojciec jego był właścicielem sklepu tytoniowego i od początku wprowadzał swojego syna w tajniki wiedzy na ten temat.

Dziewiętnastoletni Zino, oczarowany magią kubańskiego tytoniu wyjechał na Kubę w celu poznania tradycji oraz technik produkcji tego specyfiku. Wkrótce, po przekonaniu ojca do otwarcia działu cygar, o nazwisku Davidoff stało się głośno. Jako pierwszy w Europie wybudował specjalną piwnicę, która umożliwiała przechowywanie cygar w najlepszych warunkach.

Pod koniec II Wojny Zino Davidoff otrzymał pozwolenie na stworzenie własnej marki cygar. Wpadł na świetny pomysł, aby nazwy jego produktów pochodziły od winnic francuskich. Początkowo miał problemy z uzyskaniem zgody od właścicieli. Zastosował dyplomatyczną sztuczkę, wysłał do nich próbki cygar z widniejącymi rysunkami ich zamków. Zadziałało, kiedy każdy z nich ujrzał swoją posiadłość, uwiecznioną na opakowaniu, od razu przekonywał się do tego pomysłu.

W 1970 roku dr Ernst Schneider wykupił prawa do marki Davidoff. Wkrótce też rozszerzył asortyment o luksusowe akcesoria, później – perfumy.

W 1984 roku ukazal się pierwszy zapach Davidoff Classic, następnie w 1986 roku Zino Davidoff, a w 1988 roku słynny Davidoff Cool Water, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych męskich zapachów. W 1996 roku powstał pierwszy produkt dla kobiet, Davidoff Cool Water Woman.

Zino Davidoff odszedł w 1993 roku, ale jego duch nadal objawia się w luksusowych produktach tej marki.