>

Marki perfum

Testery perfum od Dolce.pl

Sprawdź czy Twój kosmetyk jest świeży i nadaje się do użytku!

Świeżomierz ® odczytuje datę produkcji z numeru serii produkcyjnej.
Wybierz markę, aby zobaczyć instrukcję, jak znaleźć numer serii.

Od grudnia 2012 roku Świeżomierz został użyty 1 484 555 razy.

Koniecznie polub Świeżomierz, bo to dla nas sygnał, że warto go rozwijać!

Kiedy kosmetyki są ważne?

Przydatność kosmetyków zależy od przydatności po otwarciu oraz daty produkcji.

Przydatność po otwarciuPrzydatność kosmetyków po otwarciu, tzw. PAO (period after opening). Część kosmetyków należy zużyć w przeciągu określonego czasu od otwarcia, ze względu na utlenianie i czynniki mikrobiologiczne. Na opakowaniu tych kosmetków widnieje rysunek otwartego słoika, wewnątrz znajduje się wartość wyrażana w miesiącach. W prezentowanym przykładzie jest to 12 miesięcy.

Przydatność kosmetyków po dacie produkcji. Kosmetyki nieużywane też starzeją się i wysychają. Zgodnie z prawem unijnym jeśli ważność produktu jest dłuższa niż 3 lata producent nie ma obowiązku zamieszczania informacji o dacie ważności. Najczęściej spotykane okresy ważności po dacie produkcji:

Wody perfumowane z alkoholem około 5 lat
Kosmetyki pielęgnacyjne minimum 3 lata
Kosmetyki do makijażu od 3 lat (tusze) do ponad 5 (pudry)

Daty ważności mogą się różnić w zależności od konkretnego producenta kosmetyków.

Więcej informacji

Firma NANOSOFT informuje, że informacje dotyczące dat produkcji prezentowane są w celu wyłącznie informacyjnym. Dołożyliśmy starań, aby odczytywać daty produkcji możliwe precyzyjne i wiarygodne, jednak nie dajemy gwarancji, że informacje te będą poprawne. Właściciel witryny nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody wynikłe wskutek wykorzystywania wspomnianych informacji. Przed podjęciem działań (reklamacyjnych, prawnych itp.) związanych z informacjami uzyskanymi z niniejszej strony należy skontaktować się z odpowiednim dystrybutorem produktu.

Witryna Dolce.pl używa cookies w celu lepszego świadczenia usług. Pozostanie w witrynie bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w Państwa urządzeniu.
Dowiedz się więcej... Zamknij