Porsche Design - pasja do designu

Porsche Design - pasja do designu www.porsche-design.com

Firma Porsche Design jest odwzorowaniem charakteru jej założyciela Ferdinanda Alexandra Porsche. Jest to człowiek odpowiedzialny za zaprojektowanie modelu 911 najpopularniejszego sportowego samochodu marki. Jednak jego pasja to nie motoryzacja, a design tak powstała marka. Ale zacznijmy od początku.

„Jeśli analizujesz funkcję obiektu, jego forma staje się często oczywista”
~ prof. F. A. Porsche

Początki

Ferdinand Alexander Porsche urodzony 11 grudnia 1935 r. najstarszy z czterech synów Dorothei i Ferry'ego Porsche większość dzieciństwa spędza w studiu projektowym w Stuttgarcie i warsztatach swojego dziadka. W 1943 roku rodzina przenosi się do Austrii, a Ferdinand Alexander Porsche zaczyna uczęszczać do szkoły w Zell am See.

Własny wielki projekt

Po powrocie rodziny do Stuttgartu Ferry Porsche tworzy ze studia projektowego swojego ojca firmę Porsche zajmującą się samochodami sportowymi. Ferdinand Alexander dołączył do rodzinnego przedsiębiorstwa jako projektant w 1958 roku. Jego pierwszym wielkim wyzwaniem było zaprojektowanie tego, co stało się Porsche 911. Instynkt projektanta w zakresie technologii i materiałów, a przede wszystkim jego purystyczna estetyka, stają się coraz bardziej wyrafinowane.

Przemiana i narodziny Porsche Design

Porsche Design - pasja do designuPoczątek lat 70. to dla firmy czas przemian. Porsche KG staje się spółką akcyjną pod nazwą Porsche AG, a rodzina wycofuje się z codziennej działalności. Ferdinand Alexander Porsche zachowuje swoje miejsce w radzie nadzorczej, ale statut wymaga od niego rezygnacji ze stanowiska głównego projektanta. W 1972 roku, kierowany potrzebą kreowania potencjału zysku, zakłada Porsche Design w Stuttgarcie.

Motorem napędowym firmy było zlecenie na 20 zegarków rodzinie od firmy Prosche. Ferdinand i jego zespół projektują od tej pory nie tylko zegarki, ale też okulary, fajki czy maszyny do pisania.

Przeprowadzka

W 1974 roku założyciel wraca do swoich korzeni i do rodzinnego domu do Zell am See przenosi również Porsche Design Studio. W otoczeniu rodziny i spokojnego piękna Alp znajduje to, czego potrzebuje do swojej pracy. Ferdinand Porsche nie jest motywowany zyskiem ani nie chce rozszerzać działalności, aby przyjmować więcej prowizji. Zamiast tego wykorzystuje swoją niezależność finansową, aby projektować produkty tak, jak uważa za stosowne.

Perfumy

Porsche Design - pasja do designu

Z czasem na tapecie pojawiają się również flakony perfum. Prosche Design kieruje się jasną filozofią projektowania: optymalizacja funkcji. Redukcja formę do najistotniejszych funkcji. Stworzenie samych kompozycji zapachowych powierzono doświadczonym perfumiarzom. Tak, aby każdy odpowiadał za to na czym zna się najlepiej.

Poznaj zapachy od Porsche Design TUTAJ.

Wtorek, 31 sierpnia 2021

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 1, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon Dolce.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz zarezerwować pseudonim i mieć awatar?
Utwórz profil publiczny Dolce.pl!

Mogą Cię zainteresować

Środki powierzchniowo czynne w kosmetykach

Środki powierzchniowo czynne można znaleźć w prawie wszystkich kosmetykach myjących (mydłach, płynach do kąpieli, szamponach do włosów czy pastach do zębów). Dlatego w dzisiejszym artykule przybliżymy temat środków powierzchniowo czynnych i omówimy właściwości niektórych z nich.

Sprawdź wyniki konkursu!

Nasza zabawa nadal trwa! Napisz opinie o produkcie lub komentarz na naszym blogu i wygraj bon na zakupy o wartości 100 zł! Co miesiąc losowanie nowego bonu. Do sierpniowego losowania zakwalifikowały się 42 wpisy! Sprawdźcie kto zwyciężył w tym miesiącu...