Kosmetyki A-Derma

Aktualnie nie posiadamy w ofercie produktów tej marki.

Marka A-Derma jest znana z produkcji dermokosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, ze szczególnym naciskiem na składniki pochodzenia roślinnego. To francuska marka dermokosmetyków, która została założona przez Pierre Fabre w 1982 roku. Firma ta specjalizuje się w produktach do pielęgnacji skóry, zwłaszcza skierowanych do osób z wrażliwą i delikatną skórą.

Wszystko zaczęło się w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to Pan Pierre Fabre, farmaceuta z Castres, pasjonat botaniki, upodobał sobie owies, roślinę wówczas zapomnianą, ale od ponad trzech tysiącleci wykorzystywaną do celów terapeutycznych. Był to początek długich poszukiwań, które do dziś prowadzone są w południowo-zachodniej Francji.

Ten DERMAtologiczny Owies, czyli po francusku Avoine, stał się inspiracją dla nazwy A-DERMA i dał początek pierwszemu produktowi marki, Oczyszczającej Kostce Dermatologicznej na bazie mleczka z owsa, która była również pierwszym syndetem (produktem myjącym bez mydła) dostępnym w aptekach. Jest to świadectwo pionierskiego charakteru marki, ponieważ wraz z tym produktem narodziły się również Dermokosmetyki oparte na roślinach.

Produkty A-Derma często zawierają składniki pochodzenia roślinnego, a firma jest znana z wykorzystywania ekstraktów z roślin, takich jak owsianka rhealba. Owsianka ta jest znana ze swoich właściwości łagodzących i kojących dla skóry, co sprawia, że kosmetyki są często polecane dla osób z wrażliwą skórą.

Więcej informacji...