Krem czy serum?

Krem czy serum?

Krem czy serum? To pytanie odwiecznie zadawane  przez panie stojące przed półkami w aptece czy drogerii. Niezależnie od wyboru, najważniejsza jest odpowiednia kolejność nakładania produktów pielęgnacyjnych, jak i korzystanie zgodnie z ich przeznaczeniem.


KREM

 1. podstawa pielęgnacji
 2. o zwartej konsystencji
 3. do codziennej, rutynowej pielęgnacji twarzy
 4. lepsze odżywienie i ochrona skóry w ciągu dnia
 5. zawartość filtrów SPF
 6. przeznaczenie kremu: w zależności od rodzaju skóry, wieku, miejsca stosowania oraz pory dnia aplikacji
 7. krem powinno nakładać się jako drugi kosmetyk w pielęgnacji twarzy, ponieważ zapewnia on ochronę przed utratą wilgoci i wartości składników aktywnych w nałożonym wcześniej serum

Krem czy serum?

SERUM

 1. kosmetyk do zadań specjalnych
 2. o lekkiej konsystencji
 3. mieszanka silnie skoncentrowanych składników
 4. produkt do okresowej kuracji naskórka w ciągu całego roku
 5. szybsze i bardziej widoczne efekty działania
 6. przeznaczenie serum: w zależności do posiadanego problemu z wybraną partią twarzy lub ciała
 7. serum powinno nakładać się jako pierwszy kosmetyk na oczyszczoną cerę, a następnie krem który pozwoli zatrzymać składniki aktywne w głębi skóry

Krem czy serum?

Po analizie charakterystyki obu produktów, odpowiedź na pytanie co wybrać jest prosta. Należy wybrać jedno i drugie. Krem i serum to duet idealny. Do codziennej pielęgnacji nie powinniśmy zapominać o kremie, który stanowi podstawową ochronę skóry, bez którego używanie serum nie ma sensu. Serum zaś to drugi i równie ważny krok, na który powinniśmy zdecydować się w momencie osłabienia stanu naszej skóry.

Piątek, 14 września 2018

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 1, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Komentarze

  (możesz wygrać bon 100 zł!)

Raczej i krem i serum. Te produkty wzajemnie się uzupełniają, nie stanowią dla siebie alternatywy :-). Ja stosuje serum praktycznie przez cały rok. Dobieram je tylko w zależności od potrzeb.

Mogą Cię zainteresować

Pomarańczowa skórka - cellulit

Piękna, jędrna skóra i zadbane ciało to cechy, które niewątpliwie są atutem. Jednak jednym z częstych objawów, z którym walczą kobiety, jest cellulit. Zwykle nie jest on zależny od nadmiaru kilogramów. Poznaj temat bliżej i sprawdź jak możesz sobie pomóc by uchronić się przed niechcianą pomarańczową skórką.

Missoni - atletyczny rodowód

Podobnie jak wiele marek perfumeryjnych Missoni również należy do domu modowego i w tej branży marka się rozwinęła. Wiele jest znanych przypadków założycieli firm, którzy zajmowali się wcześniej niecodziennymi profesjami. Do tego grona zalicza się Ottavio „Tai” Missoni, będąc niejednokrotnie tytułowanym atletą w sprincie na 400 m.