Bentley - brytyjski luksus

Bentley - brytyjski luksus

Bentley to marka kojarząca się niewątpliwie z luksusem. I choć słusznie w pierwszej chwili myślimy o samochodach, to okazuje się że na polu perfumeryjnym jest to równie wysoka klasa.

„Radość płynąca z odkrywczych podróży jest jednym z podstawowych ludzkich pragnień.” - Walter Owen Bentley

Bentley - brytyjski luksusMarka została założona przez Waltera Owena Bentleya w Crewe w 1919 roku. Z myślą o produkcji najszybszego samochodu w swojej klasie. Ten cel udało się osiągnąć po kilku latach, a marka do dzisiaj produkuje auta wysokiej klasy, które mają jednocześnie wysokie osiągi i sportowe zacięcie. Cechy samochodów, które łączą w sobie doskonałość i doświadczenie, tradycję i nowoczesność zostały przeniesione na kolekcję perfum. The Bentley Fragrances czerpie inspirację z tego prestiżowego świata, w którym skórzane i drewniane panele tapicerki stają się dziełami sztuki. Wizję stylu, w której autentyczność, elegancja i wyrafinowanie są maksymalizowane łączy oba działy.

Historia perfum spod znaku Bentley zaczyna się w roku 2013 kiedy to pierwsze zapachy miały premierę w słynnym Harrods w Londynie. Następnie zostały wprowadzone na rynek angielski, gdzie obecnie marka uchodzi za jedną z najbardziej luksusowych. Z sukcesami sprzedaje się również na innych rynkach szczególnie na Bliskim Wschodzie, a także w Europie, Ameryce i Azji. Do komponowania tych dzieł zapraszani są słynni francuscy perfumiarze tacy jak Nathalie Lorson, Mylène Alran czy Mathilde Bijaou.

Design flakonów jednoznacznie nawiązuje do samochodów, korzystając z dwóch charakterystycznych dla marki elementów. Są to słynne radełkowane elementy wykończenia odwzorowane na korku oraz skrzydlate "B", które szczególnie w starszych modelach dumnie prezentuje się na przodzie samochodu.

Bentley - brytyjski luksus

Wtorek, 8 stycznia 2019

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 2, średnia 4.5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon Dolce.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum Dolce.pl!

Mogą Cię zainteresować

Nowość od Estee Lauder - Double Wear Light Soft Matte Hydra Makeup!

Już jest! Fanki kultowego podkładu Estee Lauder Double Wear Light Stay-in-Place Makeup z pewnością wiedzą o co chodzi. Marka postanowiła ulepszyć jeden z uwielbianych produktów, czy to się sprawdziło? Co gwarantuje nowy Estee Lauder Double Wear Light Soft Matte Hydra Makeup?

Perfumy z feromonami Miyoshi Miyagi

Feromony są to lotne związki chemiczne wydzielane przez ciało, przeznaczone do przekazywania informacji innym osobom. Martha McClintock udowodniła wpływ nieznanych związków na synchronizację cyklu miesiączkowego u grup kobiet zamkniętych w więzieniu.