Suche szampony - hit czy kit?

Suche szampony - hit czy kit?

Photo from Pexels

Każda z Nas chyba zna ten stan kiedy niewinna, poniedziałkowa drzemka przeradza się w prawdziwą katastrofę i gwarantowane spóźnienie ;) Zjedzenie śniadania w tym momencie już nawet nie wchodzi w grę. Szybki makijaż torba, klucze, telefon i jesteś gotowa do wyjścia. A nie jeszcze chwilka...  Co z włosami? Z opresji może wybawić Cię suchy szampon!

Po pierwsze:

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich sytuacjach suchy szampon ma szansę zadziałać? Jest to rozwiązanie doraźne. Nie zastąpi ono dwudniowego nie mycia włosów. Włosy widocznie oklapnięte u nasady ale z czystymi pasmami uda się uratować. Nie możemy spodziewać się jednak cudów, kiedy włosy są bardzo przetłuszczone.

Po drugie:

Ważna jest odpowiednia technika stosowania suchego szamponu. Wydaje się że nie ma w tym wielkiej filozofii: spryskać, przeczesać i sprawa załatwiona. Okazuje się, że można zrobić to jeszcze lepiej. Przede wszystkim jeżeli już wiesz, że o poranku nie będziesz mogła umyć włosów zastosuj suchy szampon zanim położysz się spać. Zapobiegnie to pogorszeniu się stanu włosów przez noc. O poranku koniecznie unieś górne pasma i skieruj szampon od spodu aby uzyskać większą objętość fryzury i maksymalny efekt odświeżenia.

Pamiętaj żeby zachować odpowiednią odległość podczas stosowania szamponu, wtedy proszek będzie mógł rozpylić się na większej powierzchni, a nie tylko w jednym miejscu. Staraj się również nie nanosić szamponu bezpośrednio na włosy tylko na skórę głowy i wyczesywać po kolei pasma. Jeżeli musisz być dyskretna w poprawianiu fryzury możesz skierować preparat bezpośrednio na grzebień i przeczesać pasma od samej góry.

Czy suchy szampon ma jakieś wady?

Niestety okazuje się, że tak. Warto obserwować skórę głowy w celu wyłapania pogorszenia się jej stanu. Suchy szampon może powodować na przykład powstawanie łupieżu i podrażnień skóry głowy. Ponadto preparat może najzwyczajniej w świecie nie zadziałać i zamiast odświeżenia fryzury otrzymamy wielkie nic a do tego problemy ze skórą głowy.

Teraz pora na nasze propozycje ;)

Suche szampony - hit czy kit?

Uwagi końcowe

Większość szamponów oprócz właściwości odświeżających posiada też właściwości pielęgnujące. Dzięki zawartości na przykład mleczka z owsa czy ekstraktu z bursztynu nasze pasma staną się nie tylko lekkie i czyste ale również miękkie i wygładzone.

Warto również wykorzystać suchy szampon podczas procesu odzwyczajania włosów od częstego mycia.

Pamiętajcie aby suchy szampon stosować rozważnie i obserwować reakcję skóry głowy po zastosowaniu preparatu. Niestety, jak to w kosmetycznym świecie bywa, dla jednych suchy szampon to prawdziwe wybawienie w awaryjnych sytuacjach a dla drugich zwykły bubel. Warto jednak przetestować kosmetyk i przekonać się na własnej skórze czy na prawdę działa.

Wtorek, 24 marca 2020

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 1, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon Dolce.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz zarezerwować pseudonim i mieć awatar?
Utwórz profil publiczny Dolce.pl!

Mogą Cię zainteresować

Przygotuj skórę na wiosnę

W powietrzu czuć już zapach wiosny, co oznacza koniec zimy. Po mroźnych miesiącach często nasza skóra, jest wysuszona i z pewnością przyda jej się solidna dawka nawilżenia i odżywienia. Dlatego warto zwrócić uwagę na naszą pielęgnacyjną rutynę, którą możemy całkowicie zmienić lub wprowadzić do niej nowe elementy.

Wielkanocny Kod Rabatowy!

Wielkanoc lada dzień! Bez względu jak w tym roku spędzacie święta warto pokazać, że pamiętacie o najbliższych. Dolce.pl wychodzi z pomocną ręką! Odbierz kod rabatowy!